Avusturya’da bu sektörde çalışan kişiler 500 Euro ikramiye alacak

Niederösterreich eyaletinde sağlık ve bakım sektöründe çalışanlar 500 Euro’luk bir ikramiye alacak.

Avusturya’da bu sektörde çalışan kişiler 500 Euro ikramiye alacak
Yayınlama: 21.11.2022
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Aşağı Avusturya Belediye Başkanı Johanna Mikl-Leitner bir yayında, ‘’Son üç yılda özellikle sağlık ve bakım sektöründeki çalışanlar büyük zorluklara rağmen mesleklerini icra ettiler. Bu yüzden çalışanlara içten teşekkür ederim.’’ diye açıklama yaptı. Ayrıca, Aşağı Avusturya eyaletinin şu anda ödemekte olduğu mavi ve sarı bakım primi hakkında bilgi verdi. 
Sağlık ve bakım sektöründe çalışanlara 500 Euro ikramiye

Son aylarda çok fazla övgü ve alkış olduğunu ancak bununla da yetinilemeyeceğini vurgulayan eyalet valisi, “Bu nedenle devlete vergisiz 500 Euro mavi ve sarı bakım primi ödüyoruz.’’ dedi.Bu prim devlet tarafından tam zamanlı çalışanlar için – yarı zamanlı çalışanlar için kısım – devlette hemşire yardımcısı, hemşire yardımcısı veya sosyal bakım mesleklerinde çalışan 23.000 hemşire ve bakıcıya ödenir.

Aşağı Avusturya eyaleti, bu bakım ikramiyesini federal bir maaş sübvansiyonunun üzerine koyuyor çünkü Sağlık Bakanlığı’nın fiili ikramiyesi açıklanan miktara karşılık gelmiyor. Mikl-Leitner, “Federal hükümet tarafından sağlanan fonlar yalnızca brüt 2.000 avro için yeterli, yani vaat edilen miktar değil” diyor.Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.