Avusturya | Viyanada Trajedi: Yaşlı Bir Adam Tuna Nehrinde Boğuldu

Cumartesi sabahı Tuna Nehri civarlarında terk edilmiş kıyafetler ve bir sırt çantası bulunması üzerine ekipler, boğulma ihtimaline karşı harekete geçti.

Avusturya | Viyanada Trajedi: Yaşlı Bir Adam Tuna Nehrinde Boğuldu
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Tuna Nehri yakınlarında gerçekleşen trajik bir olayda, terk edilmiş kıyafetler ve bir sırt çantası bulundu. İhbar üzerine olay yerine çağrılan Viyana İtfaiyesi, hemen harekete geçti.

16 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 8.15 civarlarında Viyana-Donaustadt’daki Donaupark’ın yakınında terk edilmiş kıyafetler ve bir sırt çantası bulundu. İhbar üzerine olay yerine Acil Kurtarma ekipleri sevk edildi.

Toplamda, Viyana İtfaiyesi 34 itfaiyeci ve yedi itfaiye aracı ile olay yerine geldi. Bunlar arasında üç dalış aracı da bulunuyordu. İki itfaiye dalgıcının Christophorus 9 kurtarma helikopteri ile olay yerine taşınması, olayın ciddiyetini gösterdi.

İtfaiye dalgıçları hemen su altında aramaya başladı. Sonunda, itfaiyeciler tarafından helikopterde keşfedilen hareketsiz beden dalgıçlar tarafından kurtarıldı. Yaklaşık 80 yaşlarında olan bu kişi, kıyıya getirildi ve doktor sadece ölümünü tespit edebildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.