Avusturya Postanesi Akademisyen Arıyor: Ayda Brüt 1.785 Euro İle Tam Zamanlı Pozisyon

Avusturya Postası’nın İç İletişim Dağıtım Doğu bölümü, geniş bilgi ve lisans derecesi gerektiren akademisyen pozisyonu için önerdiği düşük brüt aylık maaş olan 1.785 Euro ile eleştirilmekte. Bu durum, şirketin üst düzey yöneticisinin yüksek kazançlarına karşı önemli bir uçurumu yansıtmaktadır.

Avusturya Postanesi Akademisyen Arıyor: Ayda Brüt 1.785 Euro İle Tam Zamanlı Pozisyon

UTKAN HABER (Viyana) – Avusturya Postası, İç İletişim Dağıtım Doğu bölümü için bir akademisyen arayışına girdi. Ancak, geniş bilgi gereksinimleri ve bir lisans derecesi taleplerine karşın, tam zamanlı pozisyon için önerilen brüt aylık maaş sadece 1.785 Euro.

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Georg Pölzl, 2019’da yılda yaklaşık 2,56 milyon Euro kazanırken, şirketin altındaki çalışanlar için maaş şartları farklı görünüyor. İlan, iç kanallar için içerik oluşturacak, metinler yazacak, iletişim materyalleri hazırlayacak, analizler yapacak, videolar oluşturacak ve çeşitli baskı malzemelerini düzenleyecek bir çalışan arandığını belirtiyor.

 

Bu pozisyon için başvuracak adaylardan bir lisans derecesi istenirken, ayrıca pazarlama/iletişim, web ve sosyal medya, ses ve video teknolojisi alanlarında deneyime sahip olmaları bekleniyor. Ancak, maaş beklentisi, “deneyim ve niteliklere bağlı olarak” belirtiliyor ve en az 25.000 Euro olması öngörülüyor.

Bu durum, Avusturya Postası’nda bir dağıtıcının aylık ortalama 2.200 Euro brüt maaş almasına kıyasla dikkat çekiyor. Pozisyon henüz doldurulmamış durumda olup, bu düşük maaş teklifi eleştirilere neden olmuş durumda.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.