Avusturya | 10.Viyana’da kanlı sokak kavgası: 21 yaşındaki Suriyeli 20 yaşındaki Suriyeliyi bıçakladı

10.Viyana Keplerplatz’da Suriyeliler arasında çıkan bir kavga sırasında bir Suriyeli bıçaklandı. Tartışmanın nasıl kavgaya dönüştüğü ve yaralanan gencin durumu hakkındaki henüz polis tarafından net bir açıklama yapılmadı.

Avusturya | 10.Viyana’da kanlı sokak kavgası: 21 yaşındaki Suriyeli 20 yaşındaki Suriyeliyi bıçakladı
Yayınlama: 17.09.2023
A+
A-

UTKAN HABER (10.Viyana) – Olay, 16 Eylül 2023 Cuma günü saat 06:25 civarında Avusturya’nın Başkenti Viyana’nın 10. Bölgesindeki Keplerplatz’da meydana geldi. Edinilen bilgilere göre üç erkek arasında yaşanan bir anlaşmazlık sırasında, bu kişilerin birbirlerine kırık cam şişelerle saldırdığı iddia ediliyor. Olayın devamında, 21 yaşındaki bir Suriyeli şüpheli, omuz bölgesinde yaraladığı iddia edilen 20 yaşındaki başka bir Suriyeliyi, şu anda kimliği bilinmeyen bir üçüncü kişinin yardımıyla bıçakla yaraladı.

İki Kişi Gözaltına Alındı
İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından yaralılar hastaneye kaldırıldı. Şu anda polis nezaretinde bulunan 20 yaşındaki ve 21 yaşındaki Suriye uyruklu her iki kişi, kasıtlı ciddi yaralama şüphesi ile tedavileri tamamlandıktan sonra mahkeme tarafından yargılanacaklar.

Soruşturma devam ediyor.