Viyana SPÖ Eyalet Milletvekili Aslıhan Bozatemur: Depremzedelere vize kolaylığı sağlansın önergesine hayır dedi

Viyana Söz Partisi depremzedeler için hızlandırılmış vize istiyor ancak Avusturya hükümetinden net bir açıklama gelmedi.


Viyana SPÖ Eyalet Milletvekili Aslıhan Bozatemur: Depremzedelere vize kolaylığı sağlansın önergesine hayır dedi
Yayınlama: 01.03.2023
A+
A-

UTKAN HABER (Viyana) – Viyana Söz Partisi, 6 Şubat 2023’te Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ilçesi ve Elbistan merkezli meydana gelen depremlerin ağır sonuçlarını hafifletmek amacıyla, depremzedelerin Avusturya’da aile yakınlarına gelebilmeleri ve geçici olarak yanlarında konaklayabilmeleri için, vize işlemlerin hafifletilmesi ve hızlandırılması konusunda talepte bulunmuştu.

Konu ile ilgili Utkan Tv muhabirine açıklama yapan Söz Partisi Genel Başkanı Hakan Gördü;

Depremzedelere vize kolaylığı SPÖ ve NEOS oylarıyla reddedildi
Türkiye’deki Depremzedeler için vize kolaylığı önergesi, 23 Şubat 2023 Perşembe günü Viyana Eyalet ve Belediye Meclisinde oylandı. Depremzedeler teklifini Yeşiller Partisi hariç başta SPÖ ve NEOS olmak üzere tüm partilerin oylarıyla reddedildi.

Viyana SPÖ reddetti
Yeşiller Partisinin Depremzedeler için vize kolaylığı önergesi, Viyana Eyalet ve Belediye Meclisinde SPÖ ve NEOS partilerinin oylarıyla reddedildi.

Ayrıca Viyana SÖZ Partisi Genel Başkanı Hakan Gördü, söz konusu gelişmeyle ilgili bir sosyal medya paylaşımı yaparak, ‘’Bu nasıl mümkün olabilir? Aslıhan Bozatemur’da iddiaya göre karşı oy kullanmış, böyle zor günlerimizde nasıl red oyu verebiliyorsunuz’’ diye paylaşım yaptı.

Utkan Tv olarak Viyana SPÖ Eyalet Milletvekili Aslıhan Bozatemur’a konuyla ilgili bir mail gönderdik. Göndermiş olduğumuz maile henüz bir açıklama gelmedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.